Dodano: 2011-04-27, Misje i Wielkanoc w Parafii Domaszków

Przeżywając czas tegorocznego Wielkiego Postu mieliśmy okazję ubogacać się, od ubiegłego poniedziałku do dzisiejszej niedzieli włącznie, natchnieniami płynącymi z nauk misyjnych.

Jak dobrze, że Bóg zesłał nam tę łaskę, a Kościół stworzył możliwość brania udziału w Misjach Świętych. Jak dobrze, że w zgiełku codziennych spraw, obowiązków, trudności i gonitwy za zdobywaniem często złudnych dobrodziejstw tego świata, zaprosił nas do zatrzymania, wyciszenia i wsłuchania się w Chrystusową naukę...

Chyba każdy z nas, którzy uczestniczyliśmy w Misjach Świętych przyzna, że był to błogosławiony czas. Pan Bóg postawił na naszej drodze Ojca Misjonarza z zakonu Sercanów, ks. Tadeusza Hojkę - przełożonego Zgromadzenia Ojców Sercanów w Polanicy, który pomógł nam bardziej zrozumieć istotę Chrztu Świętego i Chrystusowego Kościoła; na nowo odkryć łaskawość przebaczającego i miłosiernego Chrystusa; pełniej rozumieć sens Jezusowego i ludzkiego cierpienia, a także wartość miłości do Boga i drugiego człowieka.

Oby owoce tego świętego czasu przeżytych Misji Świętych trwały w nas jak najdłużej, czyniły z nas ludzi delikatnych, pięknych i wiernych Chrystusowi, Krzyżowi, Ewangelii oraz Kościołowi i Jego Pasterzom.

JESTEŚMY WDZIĘCZNI OJCU TADEUSZOWI ZA POSTAWĘ GORLIWEGO I NIESTRUDZONEGO APOSTOŁA I SIEWCY BOŻEGO SŁOWA. NIECH PAN NASZ JEZUS CHRYSTUS OBDARZA OJCA DOBRYM ZDROWIEM, BĘDZIE SIŁĄ, MOCĄ I ŚWIATŁEM. NIECH BŁOGOSŁAWI WSZYSTKIE WYSIŁKI PODEJMOWANE DLA GŁOSZENIA BOŻEJ CHWAŁY I UDZIELA WCIĄŻ POTRZEBNYCH ŁASK ORAZ DAJE DUŻO RADOŚCI, MIŁOŚCI I CIERPLIWOŚCI W SŁUŻBIE ZAKONNEJ I DUSZPASTERSKIEJ.

ŻYCZĄ WDZIĘCZNI PARAFIANIE WRAZ Z KSIĘDZEM PROBOSZCZEM

BÓG ZAPŁAĆ

Niżej prezentujemy kilka zdjęć:

Wielkanoc 2011 w Parafii

Parafia Domaszków Parafia Domaszków Parafia Domaszków     Parafia Domaszków Parafia Domaszków

Misje święte